Rēzija Kalniņa, Ainārs Rubiķis un draugi Ziemassvētku koncertprogrammā «Vai zini, kas ir mīlestība»

  • Date Dec 29, 2022
  • Starts at 19:00
  • Price 15-25 EUR
The event has already passed, please watch the upcoming events

Ziemassvētku koncertprogrammu «Vai zini, kas ir mīlestība»

«Katrs gads ir unikāls. Katra dzimšanas diena ir unikāla. Neatkārtojama. Un katra gada slieksnis ir pāreja ar to vai par to, ar ko mēs pārejam... Kas ir tā nasta, kas ir tas prieks, kas ir tās bēdas, kas ir mūsu pieredze, lai iekāptu nākamajā gadā... Mēs parasti svinam Ziemassvētkus un Jauno gadu ar skatienu uz nākotni, bet nākotne nepastāv bez pagātnes. Nākotne nepastāv bez pieredzes. Un šis gada stāsts ir mūsu pieredze iepriekšējā gada griezumā, lai saprastu, ar ko mēs iekāpjam nākotnē vai kā mēs pārkāpjam slieksni un kur mēs nonāksim – pļavā, pie jūras, savā valstī... Pie Dieva. Mūsu dzīves mugursoma ir pilna ar mūsu pieredzi, un tas ir interesanti – atskatīties... Pagriezt galvu atpakaļ un atskatīties, un pateikties. Un tad kopā ar to, kas ar mani ir noticis, iekāpt nākotnē...»

Koncerta muzikālo audeklu veido divas senas mūzikas pasaules. Divas garīgas tradīcijas, kuras līdz šodienai nonākušas, pateicoties mūsu tēvu tēvu un senču senču mutvārdu tradīcijai. Garīgi dziedājumi kristīgajā baznīcas kalendārā un latviešu gadskārtu ieražu tautasdziesmas – divi it kā tālu viens no otra atdalīti stūrakmeņi, bet, ieskatoties dziļāk, tajos ir daudz kā kopīga. Kā divas ceļa malas, kuras koncerta dalībnieki savienos vienā ceļā, skanot arfai un koklei, bungām un zvaniem, stabulēm un balsīm. Koncertos skanēs dziesmas «Gauži raud saulīte», «Vidimus stellam», «Pieci vilki», «Nunc dimittis», «Zaļa zied zāle», «Ej projām, ledutiņ», «Christus factus est», «Ūsi, ūsi, kod lopuosi», «Victimae pschali laudes», «Aiz Daugavas melni meži», «Veni Sancte Spiritus», «Kas gan to celiņu sudrabiem nolēja», «O lux beata Trinitas», «Labvakari rudzu lauks» u.c.

Koncertā piedalās: Rēzija Kalniņa – balss, Ainārs Rubiķis – balss, taustiņi, Paula Pērkone – balss, Jēkabs Kalniņš – balss, Ilze Ķuzule-Skrastiņa – balss, Ilze Dzenīte – balss, taustiņi, Ieva Šablovska – arfa, Ainars Šablovskis - dudoks, saksofons, Kārlis Jirgens – kokle, stabule, Ernests Mediņš – sitaminstrumenti. Daces Micānes-Zālītes dzejas dramatizējums.

Koncerti notiks:

16.decembrī plkst. 19.00 Mārupes Kultūras namā
18. decembrī plkst. 16.00 Ikšķiles Ev. Lut. baznīcā
21.decembrī plkst. 19.00 Kultūras centrā «Ulbrokas Pērle»
25.decembrī plkst. 18.00 Torņkalna baznīcā
26.decembrī plkst. 16.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā
27.decembrī plkst. 19.00 Baltezera Ev. Lut. baznīcā
29.decembrī plkst. 19.00 Koncertzālē “Valmiera”

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu Paradīzē».Vairāk informācijas:

Sandis Mohovikovs, producents
E-pasts: sandismoh@gmail.com, mob. tālr. 29131458

  • Dec 29, 2022 19:00
    Rēzija Kalniņa, Ainārs Rubiķis un draugi Ziemassvētku koncertprogrammā «Vai zini, kas ir mīlestība»
The place where locals and visitors to Valmiera meet. Restaurant located ner the hall.