Zinātnes centra AHHAA tūre "Zinātne uz riteņiem"

  • Datums 1 May
  • Sākums 10:30
Šis pasākums ir aizvadīts. Lūdzu skatieties citus gaidāmos pasākumus.

AHHAA izstāde "Zinātne uz riteņiem"

AHHAA pazīstamā tūre “Zinātne uz riteņiem” ceļos pa Latviju un 1.maijā būs Valmierā! Tūre “Zinātne uz riteņiem” norisinās jau septīto gadu pēc kārtas. Līdzīgi kā pagājušo pavasari, AHHAA centrs piepildīs savu busiņu ar dažādām darbnīcām, zinātnes eksperimentiem un mazākiem eksponātiem no zinātnes centra Tartū. Ceļojuma mērķis ir parādīt aizraujošo un rotaļīgo zinātnes pusi un iepazīstināt ar to, kas notiek Zinātnes centrā AHHAA. Visas aktivitātes apmeklētajiem ir bezmaksas. Tās tiks nodrošinātas latviešu, krievu vai angļu valodā (tas ir atkarīgs no AHHAA darbinieka, kas vadīs konkrēto aktivitāti).

11:00 Darbnīca “Jūras dinozauru attīstība”

“Zinātne uz riteņiem” aktivitātes būs veidotas jūras briesmoņu tēmā.
Sākot no maija līdz novembrim Zinātnes centrs AHHAA, Tartū būs pagaidu mājas milzu aizvēsturiskiem jūras dinozauriem. Lai parādītu cilvēkiem, kas ir šie “briesmoņi”, kas dzīvoja dziļajos ūdeņos miljons gadus atpakaļ, mēs sniedzam iespēju līdzdarboties mūsu tūres aktivitātēs un darbnīcās.

12:00 Zinātnes teātris “Akustika”

Teātris ietver daudz eksperimentus, kas iepazīstinās tevi ar skaņu pasauli. Piemēram, cik daudz skaņas tu vari dzirdēt ar savām ausīm? Kā var radīt eksploziju ar skaņas vilni?

12:30 Darbnīca “Orgāni”

“Iepazīsti savu ķermeni!”- Mēs parādīsim īstu cūkas sirdi un plaušas. Kāpēc cūkas? - jūs jautāsiet. Jo šie orgāni ir vislīdzīgākie cilvēku orgāniem.

14:00 Darbnīca “Periskops”

Sakrustosim pirkstus un cerēsim, ka laiks būs saulains! Kāpēc?Jo mēs iesim ārā un atklāsim sauli ar īpašu teleskopu, tāpat mēs paņemsim līdz un radīsim dažādu lielumu burbuļus, un testēsim kā dabas likumi iedarbojas uz tiem!

15:30 Zinātnes teātris “Brīnišķīgais ūdens”

Teātris iepazīstinās tevi ar ūdens pasauli. Piemēram, vai tu zini no kurienes rodas ūdens? Vai tā ir patiesība, ka to var aizdedzināt?

Vieta, kur pulcējas valmierieši un Valmieras pilsētas viesi.