Komēdija SILVIJA

  • Kuupäev 9 Feb
  • Alusta 18:00
  • Hind 8-13 EUR
The event has already passed, please watch the upcoming events

Komēdija SILVIJA

2019. gada 9. februārī plkst. 18.00
koncertzālē "Valmiera" (L.Paegles ielā 10, Valmierā)
viesizrāde "Silvija" (rež. Voldemārs Šoriņš)
Komēdija 2 daļās
Izrādes garums 1.40h.

Izrādes režisors un aktieris Voldemārs Šoriņš amerikāņu dramaturga Alberta Ramsdela Henrija lugu iestudējis jau 2016.gadā. Tā saņēmusi brīnišķīgas atsauksmes gan Latvijā, gan arī ārpus valsts robežām. Izrādes aktieri - Evija Skulte, Dace Makovska, Aīda Ozoliņa, Ivars Puga un Voldemārs Šoriņš

Par izrādi

Komēdija „Silvija“ ir stāsts par mīlestību, ģimeni un dabas nozīmi cilvēka dzīvē. Par to, kā šodienas pragmatisma vilnī saglabāt jūtu pilnību un tuvību ar dabu un dzīvesprieku. Aktieri izspēlēs asprātīgus dialogus, absurdas situācijas un negaidītus pavērsienus.

„Izrādē nav tradicionālas attiecības, jo ģimenē gaisu sākt jaukt pieklīdis suns Silvija, kurš sākumā ir kā katastrofa. Vīram un sievai bērni jau izauguši un devušies savās gaitās, līdz ar to dzīvē iestājies tāds kā tukšums,“ stāsta režisors. Viņš piebilst, ka šāda situācija vērojama daudzās ģimenēs. „Kad bērni ir pieauguši, vecākiem vairs nav šo kopīgo rūpju un ikdienas. Tad iestājas jautājums – ko tad tagad tālāk?“, pauž Šoriņš.

Lugas darbība sākas ar to, ka bankas ierēdnis Gregs sastop parkā noklīdušu suni un atved to uz māju. Intriga izrādes laikā slēpjas neparastā mīlas trīsstūrī : sieva, vīrs un suns. Pieklīdenis, ko pievāc Gregs, sākotnēji kļūst par ģimenes katastrofu, taču beigu beigās tieši suns palīdz saglabāt pašu svarīgāko – attiecības starp tuviem cilvēkiem.


Izrādes mūzikas komponists ir Valdis Zilveris, mākslinieks – Jānis Jansons un kostīmu māksliniece Valentīna Romanovska.

Aktieri

Izrādes aktieru sastāvā - aktrise Aīda Ozoliņa, kura filmējusies vairākās filmās, tai skaitā „Laiks dzīvot, laiks mīlēt“, „Lielā Jaungada nakts“, „Sapņu komanda 1935“u.c., sabiedrībā plaši atpazīstamā Latvijas Nacionālā teātra aktrise Evija Skulte, kuru TV ekrānos plaši atpazīst pateicoties seriālam „Viņas melo labāk“, aktrise Dace Makovska, kura spēlējusi spožas lomas Liepājas teātrī, aktieris Ivars Puga, kā arī pats izrādes režisors un aktieris Voldemārs Šoriņš, kurš Latvijas Nacionālajā teātrī strādā kopš 1975.gada. Viņš ir iecienīts latviešu aktieris, kurš izrādēs spēlējis gan joku plēsējus, gan dzīvesgudrus un mazliet skeptiskus varoņus, laužot sirdis naivām būtnēm.

Biļetes

Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs.

Koht, kuhu kogunevad valmieralased ja Valmiera külalised.